Jak wybrać catering dietetyczny?

Firm oferujących catering dietetyczny jest coraz więcej. Mnogość ofert, promocji i różnorodność diet sprawia, że łatwo pogubić się. Czym kierować się przy wyborze diety pudełkowej, by być zadowolonym i nie stracić pieniędzy?Diety pudełkowe od dawna cieszą się dużą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Ich największą zaletą jest przede wszystkim wygoda. Każdego poranka pod drzwi kurier dostarcza nam gotowe posiłki z dokładną rozpiską, co i kiedy mamy zjeść. Nie musimy już zastanawiać się, co ugotować, ani ile kalorii spożywamy z każdym daniem, bo pilnowanie tego należy do firmy, w której wykupiliśmy catering. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą schudnąć a same nie potrafią lub nie czują się pewnie w obliczaniu kaloryczności posiłków. 

Ze względu na niewiele czasu na gotowanie jakiś czas temu sama postanowiłam przejść na tzw. dietę pudełkową, o czym przeczytacie tutaj, i z własnego doświadczenia wiem, że są pewne niuanse na które powinniśmy zwrócić uwagę zanim zapłacimy jakiejś firmie za catering. 

Dieta pudełkowa - jak wybrać firmę?

Oto lista spraw, które powinniśmy zbadać przed wyborem firmy cateringowej:

  • obszar dostawy - może wydawać się, że firma zlokalizowana w dużym mieście (np. Warszawie lub Poznaniu) dostarcza posiłki na całym jego terenie. Część firm tak robi, ale jest też wiele takich, które zastrzegają, że posiłki dowożą tylko w wybranych przez siebie dzielnicach
  • czas dostawy - posiłki dostarczane są w bardzo wczesnych godzinach, jak piąta czy szósta rano. Możecie spróbować dogadać się z firmą, że wasze dietetyczne pudełko zostanie dostarczone później. Z doświadczenia wiem, że nawet jeśli osoba z firmy zgodzi się na takie rozwiązanie, to i tak ostatecznie decyzja należy do kuriera, który ustala trasę najdogodniejszą dla siebie
  • cena - za całodzienny catering dietetyczny zazwyczaj trzeba zapłacić min. 1500 zł. Na stronach takich jak Groupon znajdziecie mnóstwo ofert z cateringiem tańszym nawet o połowę. To naprawdę kuszące, ale trzeba mieć na uwadze, że niska cena z czegoś wynika (np. z monotonnej diety, jakości produktów)

  • opinie i komentarze - pozytywne komentarze i polubienia na Facebooku każdy może kupić. Mimo wszystko warto jest sprawdzić, czy firma którą wybraliśmy ma swoje profile w mediach społecznościowych czy jedynie stronę internetową. Czy posiada jedynie pozytywne komentarze i maksimum gwiazdek jakie można przyznać
  • produkty - warto zapytać przedstawiciela firmy cateringowej skąd pozyskują produkty, z których przygotowywane są posiłki. Czy jest to hurtownia, bazar, dyskont, etc.
  • dietetyk - wszystkich, a zwłaszcza osoby, które z różnych powodów muszą kontrolować ile przyjmują kalorii oraz białka czy węglowodanów, powinno interesować czy dana firma zatrudnia wykwalifikowanego dietetyka.

Poza tym przed wybraniem firmy cateringowej dobrze jest też popytać znajomych, czy korzystali z diety pudełkowej, a jeśli tak to czy mogą polecić jakąś firmę.  A jeśli zastanawiacie się, czy warto korzystać z cateringu i dlaczego nie jest to dobre rozwiązanie dla osób ceniących ekologiczny styl życia, to zapraszam was tutaj.

Podziel się tym tekstem na:

0 komentarze