Akcja Slow Święta, czyli jak uniknąć przedświątecznej gorączki

Zaczął się jeden z najpiękniejszych okresów w roku - pełen magii, nadziei i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Co zrobić, żeby dobrze przygotować się do nich? Jak nie wpaść w przedświąteczną gorączkę i dlaczego szczególnie teraz warto wszystko robić w swoim własnym tempie?


Zanim odpowiem na powyższe pytania, chciałabym przytoczyć krótką opowieść. Takie studium przypadku, pod którym pewnie niejedna osoba mogłaby podpisać się. Otóż pamiętam jak moja ciocia sama myła wszystkie okna w swoim wielkim domu, jak idealnie wysprzątała każdy jego kąt, a do tego przygotowała wykwintny, świąteczny obiad i mnóstwo przekąsek dla kilkunastu osób. Tamtego dnia wszyscy wokół stołu śmiali się i rozmawiali, ale nie moja ciocia. Siedziała na swoim krześle z poszarzałą od zmęczenia twarzą marząc o odpoczynku i pewnie trochę mając żal, być może do siebie, że zwyczajnie nie ma siły, by cieszyć się obecnością bliskich i tym pysznym jedzeniem, które przygotowywała po nocach.

Takich kobiet jak moja ciocia jest mnóstwo. Pewnie znaleźliby się także mężczyźni. Przywykliśmy do robienia generalnych porządków przed świętami. Do gotowania dwunastu tradycyjnych potraw uwzględniając przy tym wersję wegetariańską, bezglutenową. Lepienie pierogów do północy wydaje się być czymś zupełnie normalnym. Tak samo jak bieganie po centrach handlowych w poszukiwaniu prezentów dla bliskich na kilka dni przed Wigilią.

Wszędzie pośpiech i walka z czasem. Wszystko kosztem zdrowia, samopoczucia, relacji z bliskimi. I właśnie dlatego powstała akcja Slow Święta. By przypomnieć, co jest naprawdę ważne. By pokazać, że można inaczej. By najbliższe Święta były pozbawione pośpiechu, przemęczenia. 

Szczegóły akcji

Akcja Slow Święta potrwa dziesięć dni (5-15 grudnia), podczas których na blogu i Instagramie Slow Life Studio publikowane będą artykuły pokazujące, że można przygotować się do nadchodzących Świąt bez pośpiechu i dlaczego warto to zrobić. 

Do akcji przyłączyły się również wyjątkowe kobiety - autorki blogów Życie w rytmie slow, My coffee time oraz Kryzysowi. Na ich stronach wypatrujcie inspirujących artykułów.

Wspólnie przygotowałyśmy dla Was wyjątkowe treści. Mamy nadzieję, że dzięki nim uda się Wam nie wpaść w przedświąteczną gorączkę.


W kolejnym artykule dowiesz się co Polacy sądzą o świętach i co najbardziej stresuje w tym okresie.

Podziel się tym tekstem na:

0 komentarze