Boże Narodzenie w cieniu pandemii

Dzisiaj w ramach Akcji Slow Święta Martyna z bloga Życie w rytmie slow opublikowała ważny i potrzebny artykuł, w którym porusza temat Bożego Narodzenia w obliczu pandemii. Poniżej przeczytasz fragment tego tekstu, a po resztę zapraszam do Martyny

 


"Zwolnij.

Ciesz się tym świątecznym czasem. Poszukaj plusów tej sytuacji. Zobacz – nie musisz robić wielkich porządków i nie musisz kupować prezentów. Wiesz, jaka to oszczędność? Twój portfel będzie ci za to wdzięczny. Może w tym roku kupisz sobie coś dla siebie? I jeszcze pomożesz fundacji? A czas spędzony w kuchni? Lepienie pierogów, pieczenie piernika, robienie bigosu… W ilościach, których nie da się przejeść. Nic tylko gary i gary. A gdyby tak pójść w kulinarny minimalizm? Przygotować mało, a najlepiej zamówić coś z lokalnej restauracji i jeszcze dzięki temu wspomóc lokalną gastronomię, która w tym roku naprawdę przeżywa trudny czas? Wiesz, ile będziesz miała czasu na czytanie książek? Albo na pieczenie pierniczków z dzieciakami? 

W tym roku nie będziesz musiała myśleć o tym, by wszystko było idealnie. Zamiast tego może być kameralnie i w domowej atmosferze, a w świąteczne poranki zamiast prasować koszule i gnać na złamanie karku do ciotki, z którą wcale nie chcesz się spotkać, będziesz mogła spędzić czas w szlafroku i z kubkiem gorącej herbaty patrząc, jak twoja rodzina cieszy się z bycia razem. Może okaże się, że to właśnie są prawdziwe święta?

Może to jest TEN czas?

Czas, by zrozumieć, co jest dla nas tak naprawdę ważne?"


Więcej przeczytasz po kliknięciu na logo bloga Martyny
Podziel się tym tekstem na:

1 komentarze