Akcja Slow Święta 2020

 

 
To już trzecia edycja Akcji Slow Święta!
 
Razem z Martyną, Agnieszką i Martyną ponownie połączyłyśmy siły, by zainspirować Cię do przygotowań i spędzenia nadchodzących świąt w rytmie slow.
 
 
Zachęcam Cię do przeczytania całego tekstu, ale jeśli chcesz szybko przejść do  artykułu o Bożym Narodzeniu w czasach pandemii - "Święta 2020 inne niż wszystkie", to jasne, nie ma problemu:) Zdradzę tylko, że ten tekst jest wstępem do tego, co przygotowałam w specjalnej publikacji.

 
 Przed nami wyjątkowy czas w roku, czyli przygotowania do radosnego i pełnego magii Bożego Narodzenia. Czy wiesz, że zgodnie z aktualnymi badaniami aż 65% Polaków przyznaje, że w okresie przedświątecznym doświadcza stresu związanego z przygotowaniami, szukaniem prezentów i pośpiechem? 


Ten rok jest wyjątkowy. Momentami trudny, obfitujący w wydarzenia, które zmuszają nas do elastyczności, niekiedy pracy w trudnych warunkach. Za nami kilka burzliwych miesięcy, które pokazały nam, że warto pielęgnować relacje. Nauczyliśmy się pokory i tego, że kontakt z bliskimi jest bezcenny. 

Podczas tegorocznej Akcji Slow Święta chcemy skupić się na tym, co najważniejsze - na relacjach. Czym jest suto zastawiony stół lub stos prezentów pod choinką, gdy w domu panuje pustka lub zebrani goście nie chcą ze sobą rozmawiać?

Nie wiemy, jakie będą restrykcje w związku z epidemią, ale razem postaramy się zainspirować Cię do działania w zgodzie ze sobą, by te najbliższe tygodnie były radosne. By poprzez przygotowania do Bożego Narodzenia w Twoim domu zagościła radość, by unosił się w nim zapach pierniczków. Razem wprowadźmy trochę magii do naszej codzienności. 

Zróbmy to wszystko w zgodzie ze sobą i ze swoimi wartościami. Przygotujmy Święta o jakich marzymy. Bez szorowania podłóg o północy. Bez lepienia pierogów o świcie w Wigilię. I wreszcie bez nadmiaru. 

Postawmy na prostotę i minimalizm materialny w zamian za bogactwo rozmów, czułości i wartościowego czasu spędzonego w gronie bliskich nam osób. 


W tej edycji przygotowałam dla Ciebie również publikację o planowaniu na Święta, która swoją premierę będzie mieć w tym tygodniu. 
 
 
Przedsmak tego, co będzie w publikacji znajdziesz w artykule 10 sposobów na spokojne święta.


W tej edycji Akcji Slow Święta przeczytasz m.in. o:
 
sposobach na tradycyjne Święta w duchu slow
 
sposoby na prezent na kilka dni przed Wigilią

minimalistycznych ozdobach świątecznych
 
 Będzie dużo inspiracji i pomysłów na to, jak zwolnić tempo i cieszyć się magią Świąt.
 
 
 
mycoffeetime.pl 
 
zyciewrytmieslow